Andrologia


dr n.med. Jolanta Słowikowska-Hilczer

Endokrynolog-androlog. - Wtorki i Czwartki - 13-19

W centrum zainteresowań andrologii są

takie problemy zdrowotne jak: Niepłodność, niedobór męskich hormonów płciowych (androgenów) tzw. Hipogonadyzm, zaburzenia seksualne, zaburzenia dojrzewania, wady rozwojowe układu płciowego

Do niedawna diagnostyka oraz leczenie tych zaburzeń były znacznie ograniczone ze względu na stosunkowo niski stan wiedzy na ten temat. Jednak w ostatnich latach obserwuje się niezwykle dynamiczny rozwój andrologii spowodowany zastosowaniem metod biochemicznych, biologii molekularnej i genetyki. Powstały nowe techniki diagnostyki hormonalnej i obrazowej. Stworzono metody tzw. rozrodu wspomaganego (zapłodnienia pozustrojowego), dzięki którym można „ominąć” zaburzenia utrudniające zapłodnienie. Pojawiają się coraz liczniejsze i doskonalsze leki na zaburzenia hormonalne oraz zaburzenia seksualne, takie jak impotencja, czy przedwczesny wytrysk.

Ponadto dzięki informacji w mediach o postępach andrologii zmienia się społeczny stereotyp, że mężczyźnie nie wypada zgłaszać dolegliwości ze strony układu płciowego, ponieważ ujmuje to jego „męskości”, i że nie można ich leczyć z powodu braku możliwości.

Wybierz

 • Urologia dotyczy licznych schorzeń układu moczowo-płciowego...
 • W ostatnich latach obserwuje się niezwykle dynamiczny rozwój andrologii...
 • Neurologia

  wkrótce...

 • Kardiologia

  wkrótce...

 • Chirurgia naczyniowa

  wkrótce...

 • Najczęstszym problemem pacjentów zgłaszających się do lekarza są...

 • Ginekologia

  wkrótce...

Co wiesz o Constans-Med?


W ciągu 21 lat działalności firmy Constans-Med zaufało nam 23 tys. pacjentów.

Początkowo zajmowaliśmy się diagnozowaniem chorób układu moczowo-płciowego, z czasem dołączyli do Nas inni lekarze specjaliści; Ginekolodzy, Seksuolodzy, Androlodzy, Chirurdzy naczyniowi, jednak głównym kierunkiem naszego działania jest diagnozowanie chorób układu moczowo-płciowego.

Rejestracja

Zadzwoń: 42 630 33 53
Pani Lucyna odpowie Ci na Twoje pytania.